MAŚLICE | WROCŁAW

Wnętrze to spójny miks tradycyjnego domu z nowoczesnymi i wzorzystymi akcentami. Dominuje tutaj biel i naturalne drewno. Przełamane zostały jednak nieco mniej typowym wykorzystaniem boazerii drewnianej, mocnymi tapetami z roślinnymi motywami i naturalnymi, ciemniejszymi kolorami. Dla kontrastu, dom został wyposażony w oświetlenie o bardzo nowoczesnej stylistyce. Dużą rolę odgrywają liczne tapicerowane meble i nadające przytulności tkaniny jak zasłony czy dywany. W zgodzie z domownikami przemycona został odrobina humoru. Daje to niepowtarzalny i niezobowiązujący charakter, w którym każdy może poczuć się swobodnie.
 
Wnętrze zyskało nowy układ funkcjonalny. Zmianie uległo połączenie kuchni i holu z salonem w postaci portalu, który naturalnie rozdziela pomieszczenia. Dodane zostały liczne przestrzenie do przechowywania jak przestronna garderoba, pomieszczenie porządkowe i schowek. Prze aranżowana została także w całości kuchnia i łazienka.
 
Przestrzeń podzielona została według potrzeb klientów, a jej wygląd ma charakter osób, która tam mieszkają. Wykorzystaliśmy zgromadzone przez lata skarby i potraktowaliśmy je jako nowe elementy wystroju wnętrz. Dodatkowo wyeksponowane zostało zamiłowanie użytkowników do popkultury i stylu retro. W połączeniu dało to mieszankę unikalną, umykającą aktualnej modzie.
 
Poddasze zostało zaaranżowane jako jednoprzestrzenne pomieszczenie z wydzielonymi strefami sypialnymi i wspólnymi. Podyktowane zostało to chęcią wyeksponowania więźby dachowej i wykreowania unikalnego miejsca.

Lokalizacja

Wrocław

Powierzchnia

147 m2

Status Projektu

Zrealizowany